Савамала је једно културно добро и богатство Београда и по плану посебне намене оно такво и остаје… Културно-забавна жила куцавица главног града коју и страни медији спомињу као ’место које се не сме заобићи’ остаје заштићена као једна амбијентална целина.
Синиша Мали,
градоначелник Београда, у магазину „BIZLife“ за октобар 2015. године, неколико месеци пред аферу „Савамала“, „bizlife.rs“
СЛУЧАЈАН ИЗБОР
06. октобар 2014.
Вишеслојна нарав
Милорад Додик је човек екстензивне нарави, брилијантног ума и велике брзине. Он има популистички наступ, али испод кога се крије низ слојева укључујући и мудрост. Додик је давно „пекао занат“ на загребачкој пијаци, вукући тамо „тамићем“ очеву паприку… научио је да се годи с људима. Он је економски булдожер који ствара добра где год дође.